Vaše časté otázky

Kde najdu návod na ušití?

U každého produktu. Veškeré návody na ušití jsou u každého produktu v nabídce v záložce - Návody. Najdete tam buďto PDF návod ke stažení nebo dokonce videonávod. Návody jdou najít i v albech na mém Facebooku. V balíčku s každou látkou najdete zkrácený návod v A5 velikosti. Doporučuji ten podrobný v PDF.

Mám látku s předtištěným střihem nejdříve vyprat?

Je to zcela na vás. Já látky neperu nikdy (kromě úpletu). Látka je pak zmačkaná, potisk je blízko kraje a může se stát, že se vám vytřepí i motiv na látce. Pokud chcete prát, doporučuji až po ušití hračky/hnízda. Látka je skladovaná ihned po vytištění v rolích a po nastříhání je pak v papírovém sáčku a není nijak znečištěná. Nepřichází do kontaktu s kouřem z cigaret nebo zvířaty. Látka se může prát až na 60° (u bavlny, úplet jen na 30° ), ale hotové výrobky doporučuji prát na 40° a nesušit v sušičce.
 

Kde mám koupit ostatní materiál?

Výplňový materiál. Skoro ke všem předtištěným střihům je potřeba vatelín. Vatelín se prodává jako metřáž a nebo jako kuličky. U každého návodu máte přesně řečeno jaký bude lepší. Najdete ho nejlépe online u prodejců látek, dejte do vyhledávače vatelínové kuličky a určitě najdete. Pokud ne, napiště mi.

Látky na zadní strany. Panel má tolik součástí, díky vynechávání zadních a vnitřních stran z designu. Díky tomu tam toho je mnohem více = víc si toho ušijete. Navíc můžete doma zužitkovat staré deky, trička, látku po babiččině šití apod. Látku vybírejte podle zkušeností. Nejlépe se šije 100% balvněné plátno, nikam neutíká a netáhne se jako úplety, minky a jiné chlupatiny. Jestli si troufáte, tak určitě doporučuji kombinovat s fleece muchlacími materiály. Já osobně zbožňuju beránek a minku. Všude je plno stránek s látkou. Já sama nakupuji zde: de-park.cz | dumlatek.cz | bubulakovo.cz | unuodesign.cz

Galanterie. U hodně věcí je potřeba dokoupit zip, klip na dudlík a jiné potřeby z galanterie. Velký výběr je na dumlátek.cz ale i na stoklasa.cz seženete vše co používám v návodech já.

 

Můžu si zboží vyzvednout zdarma osobně?

Ano. V mé dílně si můžete vyzvednout své objednávky. Pouze po jejich zaplacení na účet. Adresa dílny je Malířská 9, Praha 7. Jsem tam skoro každý všední den, je ale dobré mi den předem zavolat nebo napsat SMS na 777 768 526. Potvrdím vám obratem, jestli budu v danou dobu v dílně. Díky